ANA SAYFA / falcesitleri / Remil falı

Remil falı

Remil falı

Kum falının bir diğer adı olan remil falı kolay gibi görünse bile işin ehli olmayan kişiler kesinlikle bu işlemleri doğru bir şekilde yapamazlar. Eksi zamanlarda kağıt olmadığı için kuma çizilen şekiller ile yapılan bu işlem sırf bu sebeple remil falı adı ile anılmaktadır. Bu işlemde birçok kural vardır ve her birine tam anlamı ile uymak gerekmektedir. Falına bakılacak olan kişilerin abdestli olmaları, kıbleye dönük şekilde oturmaları ve aynı zamanda Ayet-el Kürsi ile İhlas dualarını okumaları en önemli kurallardır.

Bu işlemleri yapılan kişiler tarih boyunca Remal olarak anılmışlardır. Bu işlemleri yapılırken öncelikle zar atılır ve her çift gelişte bir çizgi çizilir. Topla 16 kez zar atıldıktan sonra ortaya çıkan şekil yorulmanız ve ilgili kişilerin gelecekleri hakkında bilgiler alınmaya çalışılır.
İnsanların bu işlemleri yaparken yaptıkları en büyük hatalar kullanılan şekiller hakkında fikir sahibi olmadan remil falı bakmaya kalkmalarıdır.

Bu işlemlerde 16 farklı şekil kullanılmaktadır ve her biri farklı anlamlar taşımaktadır. Çok eski bir işlem olması ve çok az kişinin bu işlemleri yapacak yeterlilikte olabilmesi insanların seçimlerini farklı fal tekniklerinden yana kullanmalarına enden olmaktadır. Ancak remil farlı her ne olursa olsun hakkında bilgi sahibi olan kişilerin mutlaka denemek istedikleri ve diğer fal türlerinden çok daha özel işlemlerdir. Bu sebeple bu işlemler çok eski zamanlardan günümüze kadar gelebilmişlerdir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir